Mida uut toob aasta 2019?

Esimesena on teile esitleda uus koduleht. Kes juba natuke kauem on minu tegemistega kursis olnud, siis teab, et kodulehe tegemine on olnud ettevõtte algusest üks suur ning vaevaline teekond. Alguses sai otsida inimesed, kes selle valmis teeks, olles valmis maksma tehtava töö eest vastavat hinda. Leidsin inimesed, tegemine võttis kaua aega, aga asja ei saanud… Sai otsida uus inimene. Lehe tegemine võttis jällegi meeletult kaua aega, sai enamvähem äärmiselt lihtsal kujul valmis, aga siis väga kiirelt jooksis kokku. Pärast seda lõin käega teistelt abi otsimisega ja lõin ise kodulehe google ja oma aju abiga. Võttis aega, energiat, pisaraid, meeleheidet, kuid mis mingist hetkest toimis vastavalt vajadustele ja sõbra abiga sai see ka mitmekeelseks. Aitäh, German!

Kuid wordpress uuenduste tõttu tekkisid ka sellega probleemid. Pluginad ja uus wordpress ei ühildunud enam ning sisu polnud võimalik enam juurde luua. Nii võtsingi kätte ja alustasin jälle nullist. Ja siin see on!! Loodetavasti on seekord leht parem kui varem ja töökindlam kui varem. Sest poole aasta, aasta tagant on see päris ajamahukas töö mida teha ning samaaegselt kõik muu seisab. Ei saa teenuseid turustada ega seda aega hoopis ettevõtte arendamisse panustada. Aga vaadates positiivsemat külge, siis olen omandanud päris head oskused kodulehega töö tegemiseks ja lihtsamate koodide kirjutamiseks, kui soovin midagi muuta kujunduse juures jne. Endale tundub, et saan sellega juba päris hästi hakkama ja päris kiirelt ka.

Lisaks uuele kodulehele on meil ka uus domeen. Vahepeal sai osta endale domeen nimega morethantours.com, mis nüüd on ka avalik ning maist vana domeen .eu enam ei toimi. Ettevõtte nime valiku puhul oli selle ainukeseks miinuseks see, et polnud saada domeeni .com, vaid pidin leppima .eu variandiga. Tundus, et see teeb keerulisemaks ettevõtte internetist üles leidmise ning võib tekitada segadust. Nii et, kui ühel hetkel sai .com domeen vabaks, siis ostsin selle kasutusõiguse endale. Seega enam ei häiri selle nime valiku juures mind miskit ja olen väga õnnelik, et esialgsest nime variant adventurouse city muundus brändiloome käigus more than tours´iks.

Lisaks uuele kodulehele ja domeenile on sellest aastast kavas korraldada suviseid aktiivseid ja teistmoodi üritusi/laagreid/väljasõite. Ideid on kogunenud varasematest aastatest juba päris palju ning kalender saab kokku pandud ja avalikuks aprillis. Kindlasti saab matkata, saunatada ja proovida erinevaid veespordi alasid.

Samuti on soov suunata senisest rohkem energiat reiside korraldamisse. Pakkuda reise, mis on aktiivsed, seikluslikud, seltskondlikud ja mugavad. Esimene seiklusreisi pakett on juba üleval reiside rubriigi all ja viib septembris Montenegrosse seiklema.

Uus on ka blogi, mille kaudu hoiame huvitunuid kursis oma tegemistega. Lisame ülevaateid juba korraldatud ja korraldavatest üritustest ning reisidest. Samuti isiklikest seiklustest erinevates maades. Esimese reisiloona kajastan reisi Hispaaniasse, mis saab alguse 2019. aasta 4. veebruaril. Eestist reisin Malagasse üksinda, kuid kohtun kohapeal Maraga, õega Equadorist, kellel on teine ema ja isa ehk siis minu toakaaslane 2012. aastast, kui elasin ja töötasin Inglismaal välitegevuste instruktorina. See on esimene kord kokku saada pärast tolleaegset lahkumist.

Mina ja Mara         (paremal)

Lisaks kohtan veel ühte toakaaslast, Kelwinit, kellega mu teed viisid kokku Tais. Hetkel kui üks minu eestlastest sõpradest tahtis kolida rannast kaugele dzunglisse ning teine üksinda elada ja mina jätkata elamist endale juba mugavas kohas ja olin valmis endiselt tuba jagama (nii on ikkagi poole soodsam ja lõbusam ka), siis kolisin sisse ühe ronimiskaaslase tuppa. See juhtub siis kui kõigil on oma tahe ja erinevad tahtmised. Kokkuvõtvalt aga said kõik seda, mida soovisid ning mul oli suurepärane võimalus veeta aega ja saada tuttavaks väga ägeda inimesega.

Kelwin (vasakul), mina ja Sam

Kuna mõlemad inimesed on ronimise ja matkamise ning üldiselt aktiivse puhkuse sõbrad, siis neid tegevusi me ka plaanime teha. Kindlaid plaane veel pole, et mida ja kus ja kuidas jne, aga tean, et nende kahe inimesega saab olema super äge. Ja tean sedagi, et ees on ootamas mitmed seiklused! Mis täpselt meid ees ootab ja mida kogeme, sellega saab olla kursis antud blogi, facebooki ja instagrami kaudu. Igatahes on aeg hakata pakkima kotti ja otsida endale majutus esimesteks päevadeks, sest juba homme on minek!