SEIKLUSREIS MONTENEGROSSE

7-15.09.2019 (9 päeva, 8 ööd/ L-P)

HIND 1200 eurot

Reisigrupi suurus max 14 inimest

Reisikirjeldus:

Seiklusreis Montenegrosse viib mägedesse ja mere äärde. Nautima kaunist ja metsikut loodust tehes seiklusrohkeid tegevusi. Kuue tegevuspäevaga jõutakse matkama, rattaga sõitma, raftima, süstaga sõitma ja kanjonisse seiklema, ujuma merre, järve ja jõkke. Lisaks on reisil üks päev puhkepäevaks, et kõik saaksid oma soovide järgi ühe päeva sisustada. Majutus on igal ööl hostelis/hotellis ja toitlustus on organiseeritud. Kõik on planeeritud ja tehtud võimalikult mugavaks selleks, et reisilised saaks oma reisi täiega nautida. 

 

Reisi algus ja lõpp punkt:

Podgorica lennujaam Montenegros (hind edasi-tagasi u 250-300 eurot)

 

Raskusaste:

keskmine füüsiline ettevalmistus st matkata päeval max 20 km; rattaga sõita päevas u 45 km; oskus ujuda ja rattaga sõita

 

 

REISIKAVA

7.09

kogunemine Podgoricas

Saabumine Podgorica lennujaama Montenegros ja sisseseadmine lähedal asuvasse hotelli. Iga üks jõuab lennujaama, siis kui jõuab. Meie poolt on vastavalt teie saabumisele tellitud takso, mis viib teid hotelli (sõit u15 minutit).

Check-in saab teha alates 13.00. Kui lennuk saabub varem, anna meile märku, leiame lahenduse. Ööbiminekahestes tubades, 2. tärni hotellis Ideal.

Reisi avame pidulikult ühise õhtusöögiga, mille jooksul saame üksteisega tuttavaks!

8.09

Matkapäev Musta järve äärde

Sõidame mägedesse Durmitori rahvusparki ja seame ennast sisse Žabljakis. Päeva teises pooles võtame ette matka Musta järve äärde, matkame rahulikus tempos 3-4 tundi (raskusaste: kerge, võimalus pikendada lühendada matka). Ööbimine 2-3des tubades mägimajades hostel Highlander’is.

(ülemine pilt Highlander koduleht, keskmine waymonte.me, alumine 360monte.me)

9.09

Matkapäev Durmitor rahvuspargis

Võtame ette ühepäevase matka, lahkume pärast hommikusööki ning tagasi õhtusöögiks. Lõuna ajal peame pikniku. Raja pikkuse ja raskusaste saame valida kohapeal vastavalt grupi võimekusele. Hea ilmaga ja entusiastliku grupiga on võimalik matkata ühte Montenegro kõrgemasse tippu – Bobotov Kuk (2523m). Ööbime selle öö samuti hostelis Highlander.

(ülemine pilt mountainphotography.com /alumine pilt travelpixelz.com)

10.09

Raftimise päev Tara jõel

Pakime ennast Higlanderis kokku. Lähme raftiga (parvega) Tara jõele sõitma. Tara kanjon on Euroopa sügavaim. Raftimise tase on sel aastaajal sobilik pigem algajatele. Pärast lõunasööki sõidame ranniku lähedale Budvasse. Ööbimine 3 tärni hotellis, korteri stiilis kahestes tubades.

(Ülemine pilt www.360monte.me/ alumine pilt www.zejdin-tours.com)

11.09

Puhkepäev

Me kõik oleme erinevad ja selleks üks päev, kus saame vabalt teha seda, mida täpselt ise soovime. Peale ühist hommikusööki on päev vaba kuni ühise õhtuse grillimiseni. Ülejäänud aja saab iga üks meelepäraselt sisustada. Kes soovib puhata, kes minna randa, kes mõnele ekskursioonile, kes tutvuma kohaliku toidu ja veiniga, delfiinide vaatama, paadiga merele, snorgeldama, sukelduma vms. Reisijuht aitab tegevuste kohta info jagamise ja organiseerimisega. Ööbime samas kohas, kus eelmine öö.

(ülemine pilt theculturetrip.com/ keskmine pilt total-montenegro-new.com/ alumine pilt clickstay.com)

12.09

Süstaga sõit Skadar järve rahvuspargis

Veedame päeva Skadari järve rahvuspargis ja teeme päevase süstamatka järve delta alal. Süstad on kahekohalised ja kasutame sit on a top variante. Nende plussiks on see, et need ei lähe ümber. Seega on need sobilikud ka algajatele ja äärmiselt mõnusad kulgemiseks jõel ja lihtne on soovi korral suplema minna. Lõuna teeme piknikuna päeva jooksul. Linnuhuvilistele soovitus võtta kaasa binokkel, sellel alal ja aastaajal on võimalik näha mitmeid erinevaid linde sh pelikane.

(ülemine montesoltravel.me/alumine lake-skadar.com)

13.09

Rattamatk Kotor rannikut mööda

Päev viib meid rattamatkale ümber Kotori lahe maalilisi, aga laugeid kaldaid (u45km). Lühikese maa sõidame ka praamiga. Külastame linnu nagu Perast ja Kotor. Lõunat sööme kohalikus restoranis. Päeva teises pooles lähme ronima Kotori linnamüüride treppe mööda. Ööbime samas kohas, kus varasematel päevadel.

(ülemine pilt https://www.youtube.com/watch?v=Sq2SW_agNs4/ keskmine pilt montenegropulse.com/ alumine thislifeintrips.com)

14.09

Canyoning

Pakime ennast kokku ja lähme pooleks päevaks canyoningi tegema. Canyoning on tegevus, kus läbitakse jõge, vastavalt sellele, millised võimalused loodus on loonud. Hüpatakse vette, lastakse liugu mööda loodsuslikke liumägesid, laskutakse mööda koski jne. Valitud Drenovsnica kanjon on sobilik algajatele (alates vanusest 12.a), aga kes soovivad rohkem ekstreemust, siis ka neile leitakse väljakutseid. Tegevuseks on vajalik ujumisoskus. Varustuse hulka kuulub kalipso, kiiver ja ronimisvöö. Kuidas ja mida kasutada õpetatakse kohapeal. Hiljem naudime veedame aega rannas, võtame viimast kaunist rannast, päiksest ja heast seltskonnast. Õhtuks sõidame Podgoricasse hotelli Ideal ja võtame oma reisi kokku ühisel õhtusöögil.

(pildid montenegropulse.com)

15.09

Lahkumise päev

Sööme hommikust ning jätame hüvasti. Kohtumisteni uutel seiklustel! Check out hiljemalt 11.00. Korraldatud on transport lennujaama.

 

 

Hinna sees:

 • toitlustus (3 korda päevas va esimesel päeval, kui hinnas on ainult õhtusöök, viimasel päeval on ainult hommikusöök ning puhkepäeval hommiku- ja õhtusöök)
 • transport alates lennujaamast, kuni lennujaama va puhkepäeva tegevusega seotud transport.
 • kõik programmis kirjas olevad tegevused ja nendeks vajalik varustus, juhendamine
 • Majutus kogu reisi jooksul hostelis/hotellis 

Lisatasu eest:

 • lennupiletid Podgoricasse,
 • reisikindlustus (peab olema, ei piisa euroopa ravikindlustus kaardist, veedu, et kindlustus katab ka ekstreemsemaid tegevusi/ kui kahtled, kirjuta meile),
 • karastusjoogid & alkohol
 • puhkepäeval omalt poolt valitud tegevus + lõunasöök,
 • majutus üheses toas (soovi korral kalkuleerime hinna, sõltub vabade tubade olemas olust)
 • kõik muu mida reisiprogramm ei sisalda

 

 

Mida kaasa võtta:

 • Sportlikud riided aktiivseteks tegevusteks. Ka tuulejope ja mõni soojem dressipluus/fliis igaks juhuks, sest mägedes võib olla jahe.
 • Vihmajope igaks juhuks.
 • Väiksem seljakott, mis mahutab päevase tegevuseks vajalikud vahetusriided, veepudeli, enda lõunase toidukoguse.
 • Canyoningil on vaja rätikut (väike rätik hiljem kuivatamiseks ja mugavamaks riietevahetamiseks) ja paar vanu tenniseid/tosse, millega mööda jõge liikuda ja mis saavad märjaks.

 

Muu oluline info Montenegrosse reisimise kohta:

Rahana on kasutusel euro. Sularaha automaate leiab igast suuremat linnas. Kaardiga maksmise võimalus on ainult kõige peenemates ja turistirohketes kohtades, nii et kanna kaasas sularaha. Oma jookide, snäkkide, suveniiride vms tarbeks.

Reisida saab ID-kaardiga (30 päeva viisavaba), aga soovitatakse passi (60 päeva viisavaba), sest Montenegro ei kuulu Euroopa Liitu. 

Ilm on septembri alguses valdavalt päikseline ja päeval on keskmiselt 21 kraadi sooja (öösel keskmiselt 16 kraadi). Mägedes on temperatuurid mõned kraadid võrra külmemad. Vesi meres 25 kraadi juures ja sobib ujumiseks. Vihma võib mõnel harval päeval sadada. Seega riietumisel olla valmis vihmaks ja võtta kaasa soojemad riided õhtuteks. Ujumisriideid ei tasu maha jätta, sest vesi on soe 🙂 

 

Registreerimine ja maksetingimused:

 • Kirjuta registreerimiseks meie meili aadressile info@morethantours.com oma nimi ja reisi sihtkoht.
 • Kui olete saanud meilt vastuse ja meil on teile vaba koht, siis tuleb tasuda tagastamatu deposiit.
 • Reisile lõplikult registreerunuks loeme inimese, kes on tasunud 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit More Than Tours OÜ pangakontole IBAN EE047700771002664197 (AS LHV) (1200 eurost 20% on 240 eurot) või meile soovi avaldades on võimalik maksta ka paypal konto või kaartide (visa/master) abil (hinnale lisandub teenustasu 4%).
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.