Uus algus…

Esimesed sammud..

Mina olen Kadri ja minu elu algas 1990. aastal. Mulle on juba väiksest peale meeldinud avastada uusi kohti ja ringi seigelda. Kuidas muidu tekib väiksel lapsel idee oma õega käepärastest vahenditest lennukit valmistada. Üllatus, üllatus, aga see ei hakanud lendama, aga näha vanas kartulikastis või kohvris piisavalt potentsiaali, et tõsimeeli sellest lennukit valmistada, on anne omaette. Koguaeg peaga pilvedes uskudes võimatut. Ja kõigi õnneks me lennukatseni ei jõudnudki 😉

Ma mäletan põhikoolis ühte inglise keele tundi, kus pidime ise panema kokku reisipaketi. Minu oma viis mu tolleaegsesse lemmikriiki, Brasiiliasse, Amazonase vihmametsa aktiivse puhkuse reisile: sõit kuumaõhupalliga, kanuutamine jõel, matkamine vihmametsas jne. Ma ei ole suur asjade vms. alles hoidja minevikust, aga see fail on mul põhikooli kaustas ainukesena alles. Täiesti seletamatutel põhjustel ja mulle endalegi üllatuseks olen sellest kinni hoidnud. See on kohutavas inglise keeles ja küllalt sisutühi, aga sellegi poolest võib juhtuda, et see 2005. aastal kirja pandud saab ühel päeval parendatud kujul reaalsuseks.

Robin Hoodiga Nottinghamis

Nii on reisimine olnud väiksest peale suureks unistuseks. Alguses sai reisida koos perega. Kohe, kui vanust oli piisavalt ja tekkisid võimalused reisimiseks Euroopa Liidu noorte programmide kaudu, siis sai hüpata pea ees tundmatusse vette ja neist osa võtta. Mingil hetkel sai juba reisida nende inimestega, kes läbi EU laagrite tuttavaks said. Lisaks veetsin ühe aasta ka Inglismaal vabatahtliku tööd tehes välitegevuskeskuses YMCA Fairthorne Manor. Selle aja jooksul sai lüüa käega teistega koos plaanide tegemisest ning võtsin julguse kokku ning läksin üksinda reisile – Hispaaniasse surfama. See panin alguse veelgi tihedamale reisimisele. Sai couchsurfida (https://www.couchsurfing.com/) ja ka workaway´d proovida (https://www.workaway.info/). Kohtuda põnevate inimestega, seigelda ringi kohtades, kuhu turistina kunagi ei satuks, kogedes asju, mida muidu kunagi ei kogeks.

Workaway Portugalis

Ühel päeval 2015. aastal sai luua oma ettevõte, küll mitte reisikorraldus ettevõte, vaid ettevõte, mis pakkus Tallinnas ja Tartus meeskondlikke orienteerumisel põhinevaid mänge. Sest mul oli idee, et oma ettevõte peab just selles vanuses looma. Algselt oli plaanis panna nimeks Adventurous City, aga palgates endale inimesed, kes teevad brändingut, sündis sellest hoopis – MORE THAN TOURS. Ja ka siis läks veel mõnda aega mööda, sai joosta peaga vastu seina korduvalt, asjad jäid seisma, ei liikunud. Hakkasid tekkima küsimused, et miks ma teen seda, mida ma teen ja kas ma ikka naudin seda tegevust jne. Tekkis rahutus, mul polnud energiat midagi uut luua või üldse energiat elada. Reisimine hoidis veel sära silmades, mille jooksul sai olla lihtsalt vaba, mitte mõelda ning lihtsalt kulgeda.

Tais Ronimas

See seesmine segadus viis mind kokku kaljuronimisega ning Holistika Instituuti õppima iseenda tervendamist – mis sisuliselt tähendab enda olemuse tundma õppimist, mineviku koormast ja erinevatest mustritest teadlikuks saamist ja sellega ka nendest lahti laskmist. Mõlemad valikud on mu elu tugevalt ja positiivselt mõjutanud. Kuid ühel hetkel leidsin ennast olukorrast, kus ma olin asjadest nii lahti lasknud, et mul polnud õrna ainugi, kes ma olen või mida see uus inimene peaks oma eluga peale hakkama.

Ja siis vaikselt samm-sammult on saanud seda uut inimest tundma õppida. See protsess tõi mind tagasi More Than Toursi juurde, aga uues võtmes – reisikorralduse suunaga. Teha midagi, mida hing on alati soovinud, aga mida varasemalt pole olnud julgust ellu viia. Eelnevalt on kahtlused, hirmud ja ebakindlus alati võitu saanud. Ja ma väga-väga tahaks loota, et seekord on asjad teisiti. Mul on hea meel, et nüüd on uue elu esimesed sammud tehtud…

Viimaks tunnen, et olen tõesti valmis seda järgmist sammu tundmatusse astuma, kas seal on ka all maapind, millele astuda, seda ma ei tea, aga tean, et kui pole, siis mul pole ka lendamise vastu mitte midagi 😉

Edaspidi on blogis kirjutised minu vanadest & uutest seiklustest, korraldavatest üritustest ja reisidest ning vahel niisama elust enesest!